Zbyt daleko ułożony jajnik od macicy

Witam serdecznie. Jakiś czas temu leżałam w szpitalu, na ginekologii. Miałam robione badania typu wymaz z pochwy, posiew. itd . Lekarz stwierdził również,że mój jajnik jest zbyt daleko od macicy, jest przesunięty. Chciałabym dowiedzieć się, czy ten jajnik sam może wrócić na swoje miejsce? Czy mogą być jakieś problemy? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli jajnik nie jest uciskany przez sąsiednie struktury oraz nie występują inne dolegliwości to nie powinno dochodzić do zaburzenia jego funkcji. Bez oceny badań dodatkowych nie można określić możliwości przesunięcia się jajnika. Jest to jednak mało prawdopodobne.