Zbyt duża dawka kwasu hialuronowego pod oczy w celu zmniejszenia zmarszczek

Witam. Jakies 5 miesiecy temu mialam podany kwas hialuronowy pod oczy w celu zmniejszenia zmarszczek.lekarz podal zbyt duza dawke kwasu i nastapila nadkorekta. Myslalam ze kwas sie wchlonie ale minelo pol roku a ja pod okiem nadal mam taki waleczek. Moje pytanie brzmi czy to pozostalosci jeszcze po kwasie czy moze to naciagnieta skora.mam to tylko pod jednym okiem i bardzo mnie to meczy.podawany kwas to princess filler.prosze o odpowiedz bo sama nie wiem czy nadal czekac czy gdzies sie udac.

Witam kwas hialuronowy utrzymuje się około 12-15miesięcy pod skórą, Po tym czasie sam się wchlonąć powinien.Teraz może Pani jedynie rozmasowywać to miejsce, w ktoórym jest zgrubienie. W momencie kiedy czuła Pani ,że kwasu jest za dużo w ciągu 2-3 tygodni po wykonaniu zabiegu można było wykonać zabieg hialuronidazy- rozpuszczenia kwasu hialuronowego.

Witam. Z tego, co Pani opisuje, jest to prawdopodobnie pozostałość kwasu hialuronowego. Okolica oczodołu jest miejscem, gdzie bardzo słabo działa nasza własna hialuronidaza, dlatego kwas hialuronowy może bardzo długo utrzymywać się w tym miejscu. Jeżeli nie będzie znikał, najlepszym rozwiązaniem będzie podgrzanie tej okolicy laserem frakcyjnym w celu rozpuszczenia kwasu.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Witam Panią
Z Pani opisu wynika, że utrzymująca się nadkorekcja to wynik podania zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego w tej okolicy lub podania kwasu zbyt powierzchownie. W takim wypadku polecam wykonanie zabiegu Pelleve w tej okolicy. Fale RF podgrzeją tkankę i spowodują szybszą degradację kwasu hialuronowego a jednocześnie skóra i tkanka podskórna będą stymulowane i w czasie kilku tygodni zauważy pani znaczna poprawę kondycji skóry w leczonej okolicy. Można także użyć w tym wypadku lasera frakcyjnego , tak jak napisała Pani dr Radziejewska, z tym ,że ta opcja wymaga kilku dni wyłączenia z aktywności.
Pozdrawiam.
Ewa Rybicka
Pozdrawiam .
Ewa Rybicka