Zbyt duża średnica żył niewydolnych

Witam, mam żylaki nóg. Rok temu lekarz stwierdził że skleroterapia nie jest dla mnie bo średnica żył niewydolnych jest zbyt duza i skierował mnie na operacje. Wczoraj miałam robiony usg Doppler i mimo wyniku: średnica żył niewydolnych żyla odpiszczelowa lewa ujscie do układu żył głębokich wynosi 10mm, maksymalna średnica 12mm, noga prawa 8mm i 9mm zaproponowano mi echoskleroterapię. Nie wiem jaka podjąć decyzję. Czy przy tak duzych żyłach jest sens robic skleroterapię? Dziękuję za pomoc.

Witam serdecznie, średnica żyły odpiszczelowej rzędu 8mm i więcej - zwiększa wymagania stawiane flebologowi przy skleroterapii - echoskleroterapia pianowa z użyciem 3% Aethoxysklerolu da powodzenie w sprawnych rękach w około 70% przypadków, a by była ona skuteczniejsza - zaleca się wykonanie jej w tumescencji.
Płyn tumescencyjny podawany pierwotnie wokół żyły powoduje jej wyjściowe obkurczenie i zmniejszenie średnicy, co jednocześnie pozwala na:
1. większy kontakt leku ze ścianą naczynia
2. zaś mniejsza ilość krwi pozostającej w żyle zapobiega szybkiemu rozcieńczeniu leku i utracie jego właściwości
3. dodam, że identyczne przygotowuje się żyłę do leczenia laserem wewnątrzżylnym, więc uzyskamy podobny odsetek powodzeń (EVLT - 99,7%), przy zaoszczędzeniu kosztu włókna światłowodowego - cena zabiegu jest o połowę niższa niż EVLT.
Poydrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog