Zbyt duże łożysko w ciąży u 24-latki

Witam, postanowiłam do Państwa napisać ponieważ uzyskałam kiedyś od Was odpowiedź. Mam 24 lata i jestem w drugiej ciąży 20 tydzień. Przy pierwszej ciąży mój lekarz prowadzący pomylił się w wadze dziecka . Ostatnie badanie badanie miałam 11 czerwca i mówił że dziecko wazy3500kg a przy porodzie okazało się ze wazylo nie całe 2500 kg. Ponoc łożysko barzo duże nigdy nie urodziła bym je sama. A teraz jest druga ciaza i pytanie czy można to jakoś teraz wykluczyć i jak często powinno być robione usg

Z reguły w takich przypadkach wystarczające jest badanie USG , a jak często powinno być wykonywane to już o tym decyduje bezpośrednio ginekolog prowadzący w zależności od stanu klinicznego tak płodu jak i matki.