Zbyt duże porcje mleka podawane 2-miesięcznemu dziecku

Witam, mój 2-miesięczny synek je ponad 1000 ml mleka na dobę w ok. 10 karmieniach. Lekarz kazał mi ograniczyć do ok. 800 ml i 6 karmień, ponieważ maluch stanowczo się przejada. Waga ur. 3,3 kg, obecna ok 5,5. Karmię go niestety sztucznym mlekiem. Czy jest jakiś sposób na ograniczenie karmienia? Podaję wodę, zabawiam, staram się jakoś przedłużyć przerwy między karmieniami, podawać więcej podczas jednego karmienia, ale nic nie skutkuje. Potrafi zjeść nawet co 1,5 h po 130 ml. Nie wiem co robić.

Lek. Tomasz Budlewski

Myślę że podawanie wody powinno pomóc, dziecko możliwe że ma teraz nieco rozciągniety żołądek stąd musi przyzwyczaić się do mniejszych porcji.