Zbyt duży antybiotyk na obrzęk po zębie

Mam na imię Jan. Od paru dni biorę antybiotyk na obrzęk po zębie. Lecz te tabletki są dość duże i kiedy je połykam przyklejają mi się do gardła. Próbowałem wszystkiego, suchy chleb, chleb z masłem, woda, ciepła herbata, napój gazowany, no i nic. A mam wrażenie że tabletka dalej jest w gardle. Boli kiedy przełykam jedzenie i piję. Czasami jak oddycham. I tu pytanie ode mnie : Czy mogę przestać brać ten antybiotyk? I czy nic się nie stanie po zaprzestaniu?

Lek. dent. MichaĹ WikliĹski

Absolutnie nie może Pan przestać brać antybiotyku z powodu możliwych powikłań jakie mogą wystąpić jeśli antybiotyk będzie stosowany zbyt krótko. Gdyby napisał Pan co to za antybiotyk wtedy można byłoby stwierdzić, czy może Pan sobie pokroić tabletkę na mniejsze kawałki. Tak niestety musi się Pan męczyć. Powodzenia.

witam
nie można przerywac antybiotykoterapii gdyż zostaje ona zlecona z konkretnego powodu i dolegliwosci nie ustpią. Po drugie -przyjecie zbyt malej jego ilosci spowodowac moze powstanie lekkopornosci bakterii..czyli przestanie on dzialac w organizmie.