Zbyt duży pęcherzyk żółtkowy w ciąży a ryzyko poronienia
Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży i miałam dzisiaj USG. Lekarz poinformował mnie, iż pęcherzyk żółtkowy ma 8,6 mm i jest za duży jak na 6 tygodni (moje GS 15,5 mm). Lekarz potwierdził, że mam bardzo małą szansę na dziecko i na 90% ciąża sama się zakończy do 2 tygodni. Czy ktoś byłby w stanie podzielić się informacjami na ten temat. Za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna. Na chwilę obecną jestem załamana.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam! Trudno mi tu powiedzieć w tej kwestii cokolwiek pewnego. Zbyt duży pęcherzyk żółtkowy w ciąży może korelować z występowaniem różnego rodzaju wad genetycznych zarodka i rzeczywiście często taka ciąża kończy się poronieniem. Nigdy jednak nie można mieć co do tego pewności, także równie dobrze może okazać się, że Pani ciąża rozwija się jak najbardziej prawidłowo i urodzi Pani zdrowe dziecko. Po prostu trzeba nadal ciążę obserwować i poczekać co z tego wyniknie. I nie denerwować się na zapas. Pozdrawiam!