Zbyt duży pęcherzyk żółtkowy w ciąży a ryzyko poronienia

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży i miałam dzisiaj USG. Lekarz poinformował mnie, iż pęcherzyk żółtkowy ma 8,6 mm i jest za duży jak na 6 tygodni (moje GS 15,5 mm). Lekarz potwierdził, że mam bardzo małą szansę na dziecko i na 90% ciąża sama się zakończy do 2 tygodni. Czy ktoś byłby w stanie podzielić się informacjami na ten temat. Za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna. Na chwilę obecną jestem załamana.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Trudno mi tu powiedzieć w tej kwestii cokolwiek pewnego. Zbyt duży pęcherzyk żółtkowy w ciąży może korelować z występowaniem różnego rodzaju wad genetycznych zarodka i rzeczywiście często taka ciąża kończy się poronieniem. Nigdy jednak nie można mieć co do tego pewności, także równie dobrze może okazać się, że Pani ciąża rozwija się jak najbardziej prawidłowo i urodzi Pani zdrowe dziecko. Po prostu trzeba nadal ciążę obserwować i poczekać co z tego wyniknie. I nie denerwować się na zapas. Pozdrawiam!