Zbyt mała górna szczęka a szanse na leczenie wady aparatem zdejmowanym

Witam. Mam za małą górną szczękę.Kiedyś ortodonta zaproponował mi leczenie aparatem hass'a i maskę twarzową,jednak zrezygnowałam ze względu na to,że aparat ten zbyt utrudniał by mi wymowę,a nie mogę sobie na to pozwolić ze względu na pracę.Czy w związku z tym istnieje szansa leczenia wady aparatem wyjmowanym?i czy w moim wieku takie leczenie będzie skuteczne? mam 30 lat. Pozdrawiam.

Tak, jest to możliwe, lecz wymaga od Pani sporej determinacji. Aparat taki powinien być noszony przynajmniej 20 godzin na dobę. Pozdrawiam Marcin Dolecki

Witam,nie może Pani liczyć na skuteczne efekty leczenia w tym wieku aparatem wyjmowanym.Proces wzrostowy jest już zakończony,więc należy przyłożyć siły zewnętrzne,aby coś zmienić,a aparaty wyjmowane opierają się na siłach natury,tylko ukierunkowują je inaczej.Jedynie stłoczenia można próbować leczyć aparatami typu clean aligner lub cristalline.Pozdrawiam!