Zbyt mała ilość snu u 8-miesięcznego dziecka

Witam mój synek ma 8 miesięcy myślę że mało śpi w nocy 11 godz i w ciągu dnia 2 razy po 30 min. Jest bardzo energiczny, wszędzie go pełno raczkuje i wszystko go interesuje. często też marudzi i piszczy nie wiem z czego to wynika czy jest nie wyspany(choć wstaje prawie zawsze z uśmiechem, ma dobre warunki do spania a i tak budzi się po 30 min) czy jest taki pobudzony, ciągle w ruchu, zabawkami jeśli się zainteresuje to tylko na chwilkę woli otoczenie np otwieranie szafek.

Szanowna Pani, nie wydaje mi się aby były to objawy jakiegoś stanu nieprawidłowego. Dzieci są bardzo różne a norma zachowania szeroka.
Nie widzę w Pani opisie nic szczególnie niepokojącego ale to oczywiście może być złudne bez zbadania dziecka.
Z poważaniem J.Zachwieja