Zbyt mała ilość wód płodowych w 30 tygodniu ciąży

Witam Jestem w ciąży, to już prawie 30 tydzień. Byłam na wizycie kontrolnej u lekarki. Powiedziała,że mam zbyt małą ilość wód płodowych. Które trzeba kontrolować na następnym usg. Zastanawiam się co ma wpływ na ilość wód płodowych i jak można zwiększyć ich ilość ? Dodam,że jest to moja pierwsza ciąża i nie jestem obeznana w niektórych tematach. Dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata Panek

Ilość wód płodowych związana jest z wydolnością łożyska i funkcjonowaniem nerek płodu. Małowodzie wymaga kontroli, gdyż może być związane z przedwczesnym odpływaniem wód płodowych, co stanowi ryzyko infekcji i porodu przedwczesnego.
Proszę pamiętać o badaniach kontrolnych. W przypadku skurczów należy niezwłocznie zgłosić się do szpitala.
Pozdrawiam