Zbyt mały brzuch u dziecka w brzuchu matki

Witam, jestem w 38 tyg.ciąży, pierwsza ciąza, mam 25 lat, zdrowa w 100%,nie pije kawy alkoholu ani nie pale. Jestem szczupłą i niską kobietą. Przytyłam 16.5kg. Byłam w piątek na USG, z czego lekarz stwierdził,że córeczka ma za malutki brzuszek. Oto wyniki z USG waga 2858g.BDP 8,60cm; OFD 11,58; HC 32,48; AC 32,05;FL 7,19; PS 53,62 cm/s ED 14,55. Termin porodu mam na 25 kwietnia, co mogę zrobić aby córeczce powiększył się brzuszek? Co może byc przyczyną tak malutkiego brzuszka u niej?

Aleksander Ropielewski

Obecnie nie można zrobić zbyt wiele. Konieczne jest ustalenie przyczyn opóźnienia wzrostu wewnątrzmacicznego, któych może być bardzo wiele. Jeżeli uda się ustalić przyczynę możliwe będzie podjęcie leczenia, lub odpowiednie zaplanowanie podrodu.