Zbyt niska waga a możliwość niedożywienia

Witam.Od pewnego czasu słyszę od najbliższych, że jestem za chuda. Mam ok 182cm wzrostu i ważę 65 kg. Wiec nie jestem niedożywiona ani nic z tych rzeczy. Jednak po tym jak schudłam 30kg i nadal ograniczam jedzenie doszło u mnie do zatrzymania okresu, wypadania włosów, osłabienia itp. W ciągu dnia zazwyczaj jem jeden posiłek w ciągu całego dnia około godziny 14. Czy to może oznaczać początek anoreksji lub jakichś zaburzeń w odżywianiu?

Witam,

rzeczywiście jest Pani za chuda i jeżeli Pani tego nie zauważa, zjada jeden posiłek dziennie to może świadczyć o zaburzeniach odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Zaburzenia odżywiania pociągają za sobą wiele chorób i wyniszczają organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Droga Pani!

Z Pani opisu wynika, że rzeczywiście ma Pani zbyt małą masę ciała. Objawy w postaci zaniku miesiączkowania i osłabienia włosów i paznokci świadczą o nieprawidłowo przeprowadzanym procesie odchudzania. W znaczący sposób osłabiła Pani swój organizm i należy jak najszybciej rozpocząć jego odżywianie, aby obecna sytuacja nie spowodowała powstanie jednostek chorobowych, z którymi będzie się Pani musiała zmagać do końca życia.

Pani opis wskazuje również na duży błąd popełniany w zakresie żywienia. Zdecydowanie polecam skontaktowanie się z dietetykiem w celu dokładnego omówienia Pani żywienia i planu jego poprawy.

Warto również zastanowić się nad spotkaniami z psychologiem. Pomógłby Pani inaczej spojrzeć na obecną sytuację i wzmocnić motywację w dalszej pracy nad sobą.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl