Zbyt niski poziom hemoglobiny we krwi

Witam, Zmartwił mnie fakt, iż mam zbyt niski poziom hemoglobiny we krwi, czym to może skutkować i jaka jest tego przyczyna, wiem, ze takich może być wiele, ale jestem osobą dobrze odżywiającą się, dlatego nie sądzę aby to było przez brak jakiś składników w mojej diecie, w mojej bliskiej rodzinie były przypadki zachorowań na raka, czy to może być "alarm" dla mnie? Postanowiłam zapytać ponieważ trochę mnie nastraszyły informacje, które przeczytałam w internecie. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oznacza to, że mamy do czynienia z anemią. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać oznaczenie poziomu vitamin b12 i żelaza.