Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej i za duża ilość substancji mineralnych a początki osteoporozy

Mam 49 lat i w badaniach wyszedł mi zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej i za duża ilość substancji mineralnych.jestem bardzo aktywna fizycznie waga i wzrost prawidłowa, przyjmuję estradiol w tabletkach(menopauza) czy to mogą być początki osteroporozy?
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję oznaczyć poziom witaminy D3 w organizmie i udać się do lekarza reumatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

umów wizytę 0

Jest Pani szczupła. Miała Pani badanie densytometryczne "całego ciała" = jest prawidłowe dla Pani aktywności fizycznej = OK. Tylko badanie kręgosłupa może na to pytanie odpowiedzieć = czy ma Pani osteoporozę ?

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety