Zbyt obfite piersi - pomocy

Mam 16 lat. Moim ogromnym kompleksem są zbyt obfite piersi!!! Bardzo się ich wstydzę!!! Mam z tego powodu wiele kompleksów:( Wiem, że wiele kobiet chce mieć DUŻE piersi, ale nie ja! Jestem przykrości (nawet sporo)! Może powinnam trochę schudnąć? Moja babcia mówi, że gdy kobieta się odchudza, pierwsze co maleją jej piersi. Czy to prawda? Sądzę, że tak, gdyż moja bliska koleżanka też kiedyś była gruba i miała duże piersi. Lecz teraz dużo schudła i jest płaska jak deska. Nie ma wcale piersi. Oczywiście ja bym tak nie chciała:) Co ta za kobieta, która jest płaska jak deska. Z dużymi piersiami też czuje się źle, gdyż mam problemy z kupieniem fajnego biustonosza a nawet bluzki:(( Proszę o radę:)

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli faktycznie masz nadwagę powinnaś zacząć dbać o prawidłowe odżywianie i zwiększyć aktywność fizyczną. Jeśli będziesz odżywiała się racjonalnie i nie będziesz stosowała restrykcyjnych diet odchudzających, ale zdrową dietę oparta o prawidłowe nawyki żywieniowe i dodasz do tego ćwiczenia fizyczne Twoje piersi nie powinny na tym ucierpieć – zmniejszą się, ale z pewnością nie całkowicie. Powolna utrata masy ciała zapewnia równomierny spadek tkanki tłuszczowej ze wszystkich partii ciała.

Możesz również już od dziś zacząć zdrowo się odżywiać.
Powinnaś unikać:
- słodyczy, cukierków
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (zastąp je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light)
- jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców)
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp go pieczywem pełnoziarnistym lub graham)
- produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania)

Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny- 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej)
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
- Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.
Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Zdrowe odżywienie musi być poparte aktywnością fizyczną. Codziennie bądź aktywna minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj, czy zapisz się na zajęcia dodatkowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami.

Pozdrawiam.