Zbyt płaska rogówka do noszenia soczewek kontaktowych

Witam, od 5 roku życia noszę okulary, z racji tego że moje aktualne sa w kiepskim stanie ( niedawno sie połamały i prowizorycznie je skleiłem ) chciałbym zamienić je na soczewki kontaktowe. Po umówieniu się na wizytę u okulisty i przymierzeniu wcześniej zamówionych soczewek kontaktowych zauważyłem że obraz lekko sie rozmywa. Powiedziano mi że mam zbyt płaską rogówkę, stąd też powstaje minimalna przestrzeń między okiem a soczewka czego powodem jest rozmywanie się obrazu i że niestety, ale muszę p

Są różne rodzaje soczewek kontaktowych, m.in.miękkie i sztywne, a także mieszane - hybrydowe. Proszę nie rezygnować z poszukiwań tych idealnie dopasowanych i nie zrażać się niepowodzeniem po pierwszych lepszych przymierzonych:)