Zbyt szybkie dochodzenie do orgazmu partnera

Witam! Od około dwóch tygodni z moim partnerem mamy dość krępujący łóżkowy problem. Mianowicie bardzo szybko dochodzi, wcześniej tak nie było, nawet mogę stwierdzić, że bardzo długo dochodził. Nie wiem co robić, on twierdzi, że bardzo mu to ubliża i się zniechęca. Jak mu pomóc ?

Dzień dobry!

Część mężczyzn cierpi na wytrysk przedwczesny stale, od początku współżycia przy niemal każdym stosunku. W takiej sytuacji najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest leczenie farmakologiczne, często łączone z psychoterapią lub terapią pary. Wspomina Pani jednak, że wcześniej problem nie pojawiał się. Jak długo trwało "wcześniej"? Przez jaki okres regularnego współżycia stosunki trwały dłużej? Czas dwóch tygodni pojawiania się problemu to zbyt krótko, aby stawiać jakąkolwiek diagnozę. Najprawdopodobniej z przyczyn losowych wytrysk przedwczesny pojawił się raz czy dwa. To naturalne, związane np. ze stresem, nadmiernym podnieceniem, stosunkiem po dłuższej przerwie, dużą atrakcyjnością sytuacji seksualnej itp. Nie ma w tym niczego niepokojącego. Nie mniej jednak na bazie jednej-kilku takich sytuacji może pojawić się stres, lęk, strach, negatywne podejście do kolejnych zbliżeń i problem utrwala się i nakręca. Często w podobny sposób się cofa. Z czasem i jednym-dwoma udanymi stosunkami, strach słabnie, wraca spokój i problem mija. Jeśli tak się nie stanie, spotkajcie się z seksuologiem, ponieważ konieczne byłoby bliższe poznanie partnera, Was jako pary i historii trudności.

Pozdrawiam!

Witam, Jeżeli sytuacja trwa od zaledwie 2 tygodni sugerowałabym przede wszystkim zachowanie spokoju, wsparcie partnera miłymi słowami na temat jego atrakcyjności seksualnej, podkreślanie innych walorów współżycia np bliskości, czułości, odwrócenie uwagi partnera i swojej od kwestii szybkości wytrysku.Jest bardzo prawdopodobne, że sytuacja niedługo powróci do normy. Jeżeli w dłuższej perspektywie czasowej nie, proszę rozważyć wizytę u seksuologa.Pozdrawiam