Zbyt umięśnione łydki u 19-letniej osoby

Witam, mam 19 lat, ważę 58kg przy wzroście 165cm i od miesiąca regularnie uczęszczam na siłownię oraz stosuję dietę, aby zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Niestety, od dzieciństwa mam masywne łydki (więcej mięśni niż tłuszczu) i od czasu ćwiczeń, łydki zaczęły mi się jeszcze bardziej powiększać. To mój największy kompleks, więc nie wiem jakie mam wykonywać ćwiczenia, gdyż wszystkie które robię włączają łydki.. Jak mogę je zmniejszyć? Czy da się "schudnąć z mięśni"? Proszę o radę i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Niestety nie jest możliwe ,,schudnięcie z mięśni'' chyba że zaprzestaniemy ćwiczeń to wtedy mięśnie nico się zmniejszą do czego nie namawiam gdyż aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Ćwicząc na siłowni jeszcze bardziej rozbudowuje Pani mięśnie łydek. Proponowałabym np ćwiczenia na ławeczce wtedy łydki nie brałyby tak często udziału w ćwiczeniach.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk