Zbyt wczesne przyjęcie pierwszej pigułki?

Jestem kobietą (23 lata). Zaczęłam zażywać swoje pierwsze pigułki antykoncepcyjne . Mam jednak problem - przyjęłam pierwszą tabletkę rano, kiedy pojawiło się minimalne plamienie, jednak następne plamienie pojawiło się dopiero wieczorem. Mimo to przyjęłam drugą pigułkę następnego dnia o tej samej porze. Minęło już około 36 godzin od przyjęcia pierwszej tabletki i nadal występują tylko niewielkie plamienia. Miesiączki miałam bardzo regularne (28-dniowy cykl z wahaniami nie większymi niż 1 dzień), a w dniu w którym przyjęłam pierwszą pigułkę powinna rozpocząć się miesiączka. Mój ginekolog zalecił mi przyjęcie pierwszej pigułki w momencie jakiegokolwiek plamienia, nie czekając aż pojawi się pełne krwawienie. Zastanawiam się teraz jednak, czy nie przyjęłam tej tabletki zbyt wcześnie. Jeżeli tak było faktycznie, to wiem, że podczas przyjmowania pierwszego opakowania mogę nie być w pełni zabezpieczona. Jednak jeśli zacznę następne opakowanie tabletek (po dokończeniu tego) nie robiąc 7-dniowej przerwy, to czy wówczas mogę już uznać, że jestem zabezpieczona (tzn. w momencie przyjęcia pierwszej tabletki z drugiego opakowania)?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej rozpoczęła Pani zażywanie tabletek w odpowiednim dniu i jest Pani chroniona przed ciążą od początku tego cyklu. Miesiączka rozpoczęła się w odpowiednim czasie plamieniami, a wprowadzone do organizmu wraz z pigułkami hormony zahamowały krwawienie. Nie musi się Pani denerwować.

Pozdrawiam!