Zbyt wcześnie włożony Nuvaring?

Witam. Wczoraj wieczorem, około godziny 21.00, dostałam lekkiego plamienia - uznałam to za początek miesiączki. O 22:30 założyłam pierwszy raz antykoncepcyjny krążek dopochwowy. Przez całą noc podpaska pozostała czysta, dopiero rano zaczęłam krwawić, jednak bardzo delikatnie. Moje pytanie jest następujące - czy nie za szybko włożyłam krążek? Czy może powinnam poczekać z tym jeszcze jeden dzień? Czy antykoncepcja będzie zachowana? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo. Zmniejszenia krwawienia było spowodowane najprawdopodobniej działaniem hormonów, które zostały wprowadzone do organizmu po aplikacji krążka. Nie musi się Pani niepokoić.

Pozdrawiam!