Zbyt wcześnie występujący okres przy stosowaniu pigułek. Czym jest spowodowany?

Witam. Mam problem ze zbyt wcześnie występującym okresem. We wrześniu dostałam go normalnie, po 2 dniach po odstawieniu tabletek. Ok. 10 września (po 7 dniach odstępu) zażyłam pierwsza tabletkę, tak jak należy i 30 września dostałam ponownie okres. Myślałam, że to spowodowane było antybiotykami, które brałam, ale po 3 dniowej przerwie, gdzie okres trwał prawie 9 dni, zaczęłam plamić od nowa. Co powinnam zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Nie zawarła Pani informacji jak długo stosuje doustną antykoncepcję, czy takie poza miesiączkowe krwawienia występowały wcześniej oraz kiedy odbyło się ostatnie badanie ginekologiczne i badanie cytologiczne. Proponuję w możliwie najkrótszym czasie udać się na wizytę do ginekologa.