Zbyt wysoki poziom prolaktyny a zajście w ciążę

Mój pozom prolaktyny jest za wysoki, mam zapisany c**** (ziołowy preparat obniżający poziom prolaktyny) i brałam go przez miesiąc. Prolaktyna spadła z 55,8ng/ml do 44ng/ml. poza tym inny lekarz ginekolog zapisał mi n**** (lek hamujący wydzielanie prolaktyny) 75mg biorę go już 10 dni. Nie wiem jak długo go powinnam brać.
Dodam, iż mam mlekotok i nieregularne cykle, w grudniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i od grudnia okres dostałam 2 razy 24 lutego i 13 kwietnia. Teraz mam już 34 dzień cyklu i nie zanosi się by okres przyszedł. Mam pytanie, czy w jakiś inny sposób można zbić prolaktynę w miarę szybko, żeby przyszedł okres i żebym mogła zajść w ciąże? Bo jak do tej pory to mam cykle nieregularne i bezowulacyjne.

Proszę o rade. Wykluczono u mnie mikrogruczolaka, bo robiłam tomograf głowy, więc nie wiem jaka jest przyczyna tej wysokiej prolaktyny. TSH także jest w normie.
Proszę o poradę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Cierpi Pani najwyraźniej na hiperprolaktynemię czynnościową. Jej przyczyną nie jest gruczolak, lecz nieprawidłowe wydzielanie prolaktyny przez prawidłową zbudowaną przysadkę. Najlepszą metodą zwalczenia hiperprolaktynemii jest przyjmowanie leków- np. tych, które zostały Pani przepisane. Terapia trwa zwykle co najmniej kilka miesięcy. Musi Pani więc uzbroić się w cierpliwość!
Pozdrawiam serdecznie.