Zbyt wysoki poziom TG u 43-letniego mężczyzny

Witam jestem mężczyzną mam 43 lata, robiłem badania krwi,gdyż leczę się na wysoki cholesterol i nie można było zbadać chol-LDL,ponieważ mam zbyt wysokie TG z tarczycą nigdy nie miałem problemów proszę o radę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny panie, przyczyną zbyt wysokiego stężenia triglicerydów (TG) jest zbyt wysokotłuszczowa dieta. Konieczne jest wprowadzenie diety ubogotłuszczowej, systematyczna aktywność i leczenie obniżające stężenie cholesterolu. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.