Zbyt wysokie stężenie krwinek białych

Proszę o interpretację wyników, mężczyzna, 30 lat. WBC 16,4, RBC 5,72, HGB 18,4, HCT 51,9, MCV 90,7, MCH 32,2, MCHC 35,5, PLT 281.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W wyniku morfologii zwraca uwagę zbyt wysokie stężenie krwinek białych. Nie wiem, z jakiego powodu wykonywał Pan badanie - najczęstszą (choć oczywiście nie jedyną) możliwą przyczyną takiego odchylenia jest infekcja (układu oddechowego, moczowego i in.). Nieco podwyższone jest także stężenie krwinek czerwonych i hemoglobiny - może to wynikać z lekkiego odwodnienia.

Jako że wynik morfologii nie jest prawidłowy, powinien zgłosić się Pan do lekarza, który zlecił wykonanie badania.

Pozdrawiam.