Zdejmowanie gipsu po złamaniu przynasady piszczeli

Witam, synowi 5-letniemu w piątek miną dwa tygodnie od zdjęcia gipsu lewej nogi(złamana przynasada piszczeli)-gips do wyskokości kolana. Tak jak pierwszego dnia odczuwał ból po zdjęciu tak od drugiego dnia mały bólu już nie odczuwa i śmiało się porusza nawet biega tylko, że przy tym wyraźnie kuleje...U takich dzieci ponoć następuje autorehabilitacja, ale chcę się upewnić jak długo może kuleć i czy można go posłać do przedszkola już? Czy raczej może wymagać rehabilitacji co wydłuży pobyt w domu?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nadaj utrzymują sie objawy proponuje zgłosić sie do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna okreslic najabardziej odpowiednie dalsze postepowanie.