Zdenerwowanie a duszności

Witam,chciałabym zapytać czy to jest nerwica?Moje objawy są takie że jak sie zdenerwuje to zaczyna mi sie robić duszno,piecze mnie w mostku i drętwieje mi lewa reka i co za tym idzie pojawiaja sie leki,ponadto kiedy mam gdzies wyjsc oddaje czesto mocz troche stresu odrazu musze do toalety boje sie gdzie kolwiek pojechac bo boje sie ze nie wytrzymam prosze o porade.Dziękuje

Możliwym jest, że opisywane przez panią objawy wynikają z jakichś dolegliwości nerwicowych. Jednakże na początku proszę udać się do lekarza POZ, który zleci odpowiednie szczegółowe badania. Dopiero kiedy wykluczy się przyczyny fizjologiczne, wtedy można szukać źródła psychologicznego i szukać porady psychologa bądź psychiatry. Niestety bez odpowiednich badań i osobistej rozmowy trudno jest cokolwiek stwierdzić po tak krótkim i niespecyficznym opisie. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani dolegliwości może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą, stąd jak najbardziej namawiam na konsultacje u psychiatry i/lub psychoterapeuty (np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP, prywatnie).

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Dzień dobry, tak to może być nerwica lub początek zaburzeń nerwicowych jednak pełną diagnozę może przeprowadzić jedynie lekarz psychiatra. Zachęcam jednocześnie do pogłębienia diagnozy o kontakt z psychologiem. Specjalista zaleci pani dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.