Zdenerwowanie i stres bez powodu

Wpisuję w google "stres bez powodu", ale wszystkie wypowiedzi ludzi są czymś uzasadnione. Ja natomiast mam taki problem, że odczuwam stres, lęk jakiś i jestem zdenerwowana niczym. Wszystko w moim życiu jest idealne, jestem strasznie szczęśliwa i nie mam totalnie żadnych problemów. Po prostu kolorowe życie, a jednak często dopada mnie uczycie zdenerwowania. Moja siostra jest chora na depresję, ale ze mną jest raczej wszystko okej. Może to nie jest problem psychiczny tylko fizyczny?
ponad rok temu

Witam serdecznie, Pani intuicja może być trafna - uczucia , które się w Pani pojawiają na pewno mają swoją przyczynę. Uczucie zdenerwowania i niepokoju, które Pani odczuwa skierowały Pani uwagę na swoje zdrowie. Zaczęła się Pani zastanawiać nad sobą, szukać źródła - to uważam za pozytywną prognozę - nie zignorowała Pani sygnałów płynących z ciała, które mówią Pani , że dzieje się w Pani życiu coś co Pani nie odpowiada. Wygląda na to , że zbudowała Pani jakąś fasadę i nie dopuszcza Pani do siebie emocji dbając o to by było idealnie. To jest oczywiście hipoteza. Uderzyło mnie to w jaki sposób Pani piszę o swoim życiu - " idealne" , " żadnych problemów" po czym porusza Pani temat depresji siostry. Zastanawiam się czy zawsze Pani życie było " idealne". Drugie moje pytanie dotyczy tego w jaki sposób Pani przyjmuje ten fakt , że nie ma Pani żadnych problemów - czy jest to dla Pani źródłem szczęścia czy wręcz przeciwnie źródłem nieprzyjemych uczuć?Proponuję spotkać się ze specjalistą , który pomoże Pani odkryć źródło niepokoju, na pewno jest jakaś przyczyna.
pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że wpływ na Pani zdenerwowanie i "stres bez powodu" mogą mieć nieuświadomione historie emocjonalne z przeszłości.

Sugerowałabym Pani zwyczajną rozmowę z psychologiem, celem dotarcia do prawdziwej przyczyny Pani symptomów.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej