Zdiagnozowana anemia, ból brzucha, biegunka i spadek wagi - czy to coś poważnego?

Witam. Mam pytanie. Moja mama choruje od paru lat na anemie. Od tygodnia boli ja brzuch między pepkiem A zebrami. Ma biegunkę i zawsze wazyla 56 kg teraz waży 54 kg. Moja mama dość solidnie trenuje od 3 lat i zastanawiam się czy to przez treningi spadła jej masa ciała czy przez jakąś chorobę. Moja mama ma 36 lat . Bardzo się martwię o mamę ,a zwłaszcza jak jest w grupie ryzyka. Do lekarza idzie dopiero 27.12.18. Moja mama jest dla mnie wszystkim dlatego chciałbym wiedzieć co mojej mamie może dolegac. Pozdrawiam.

Dzień Dobry :)

Zacznę od tego, że rozumiem Twoje obawy, związane z obecnym stanem zdrowia Twojej Mamy.

Zaprezentowane przez Ciebie niepokojące symptomy, mogą wskazywać na tzw. Zespół jelita drażliwego.
jest to schorzenie, które rozwija się pod wpływem stresu.
Warto byłoby rozważyć również zwyczajną rozmowę/konsultację z Psychologiem - byłaby pomocną w zrozumieniu, co tak naprawdę jest źródłem stresu emocjonalnego u Mamy oraz w jaki sposób radzić sobie w wyzwaniowych sytuacjach.

Z mojej strony zachęcałabym Twoją Mamę do nabycia umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprzez praktykowanie technik medytacyjnych/relaksacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi, jogi.

Z życzeniami dla Ciebie oraz Mamy radości oraz uśmiechu,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605