Kobieta , 35 lat Dzień dobry, proszę o analizę wyników: glukoza na czczo: 99,5, po 1h 101, po 2h 67,3; insulina na czczo 8,6, po 1h 33,3, po 2h 9,88. Wit D 38,8, kortyzol 25,5 (!). Aktualnie przyjmuję Letrox 125, a ostatnie TSH 4,7 - zdiagnozowane autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. HOMA_IR oraz QUICKI wskazują na IO. Jestem dziś po wizycie dziś u internisty, stwierdził, że "sam chciałby mieć takie wyniki", jeśli chodzi o cukier i insulinę. Martwi mnie jednak niska glukoza po 2h oraz wyrzut insuliny po 1h.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Badanie stężenia glukozy – Stężenie glukozy we krwi to ważny wskaźnik wykorzystywany w profilaktyce w kierunku cukrzycy, w jej rozpoznawaniu. Poprzez badanie stężenia glukozy we krwi odbywa się również kontrola cukrzycy. Stężenie glukozy we krwi wykonywane jest w stanach hipoglikemii, tzn.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: