Zdiagnozowane wypadanie płatka przedniego zastawki mitralnej

witam mam zdiagnozowane wypadanie płatka przedniego zastawki mitralnej, czy mimo to mogę założyc sobie wkładkę domaciczną bezhormonalną ? czytalam, że przy dolegliwosciach z zastawką aplikowanie wkładki wiąże się z duzym ryzykiem i nie jest wskazane i nie wiem czy mój problem tez tego ryzyka dotyczy. Dodam, ze tydzien temu badałam się kardiologicznie i nie ma poszerzeń, wypadanie się nie zwiększa.

Lek. Katarzyna Szymczak

W tej sprawie powinna się Pani skonsultowac zarwno z ginekologiem jak i kardiologiem, którzy po badaniu mogą zadecydowac o przeciwwskazaniach.
Pozdrawiam