Zdiagnozowane zaburzenia lękowe u 25-latki

Mam zdiagnozowane zaburzenia lękowe, uczestniczyłam w terapii, ale ze względów finansowych musiałam ją zawiesić.Po roku bez pracy dostałam się na staż i tu pojawia się mój problem: boję się szefa tak jak kiedyś bałam się nauczycieli i ojca. Wydaje mi się, że kiedy się do mnie zwraca to tylko, by robić mi pretensje. Czuję się bardzo niepewnie, nie umiem radzić sobie z napięciem w pracy. Jak mogę sobie pomóc?

Dzień dobry.

W pierwszej kolejności proponuję poszukać wsparcia u kogoś bliskiego (przyjaciel/przyjaciółka/rodzina). Są to osoby, które często pomagają w trudnych sytuacjach w naszym życiu. Być może Pani szef, rzeczywiście jest trudną osobą, która się Pani czepia. Bliska osoba może to potwierdzić, zaproponować jakieś rozwiązanie..
Z drugiej strony, Pani odczucia mogą wiązać się z zaburzeniami lękowymi, w takiej sytuacji też ktoś bliski może okazać się bardzo pomocny.

Jeśli miała Pani zaufanie do terapeuty, z którym zawiesiła Pani spotkanie, to może dobrym pomysłem byłoby wrócić do terapii. Jeśli finanse Pani nie pozwalają na długą terapię, to niektórzy terapeuci mają ofertę interwencyjną.

W przypadku braków środków finansowych proponuję poszukać bezpłatnej pomocy psychologicznej. Może się okazać, że Pani problem wymaga długotrwałej terapii i nie powinno się go bagatelizować!
Taką pomoc często można znaleźć w Ośrodkach Pomocy Społecznej. Poniżej znajdzie Pani kontakt do OPSu w Kaliszu:
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkancow/pomoc-spoleczna

Pozdrawiam

Witam,
W momencie, gdy miała Pani postawioną diagnozę, a teraz problem powraca tylko w stosunku do innej osoby, należy poszukać pomocy psychologicznej/ psychoterapeutycznej refundowanej przez NFZ( skierowanie od lekarza rodzinnego potrzebne) np. w Poradniach Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam serdecznie,
Mówi Pani, że zawiesiła terapię z powodu braku funduszy. Teraz rozpoczęła Pani pracę, więc może warto powrócić na terapię? Odzywają się stare rany i warto je przepracować aby polepszyć swoje funkcjonowanie i czuć się lepiej.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska