Zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Witam.Chciałabym się dowiedzieć na co jestem chora.Mam zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsywne ale strasznie się boję np. jak ludzie na podwórku o coś głośno stukają,jak samochodami dodają gazu i w telewizji jak ktoś się agresywnie zachowuje.Wydaje mi się że ludzie mnie zmuszają do tego abym się tego bała a ja nie potrafię się temu przeciwstawić powiedzieć nie.Co robić!

Niestety po tak krótkim opisie na portalu trudno jest określić rodzaj Pani dolegliwości. Może być to rodzaj fobii prostej, lub też lękowa reakcja na przeżywanie dużego stresu... Odczucie, iż inni ludzie zmuszają Panią do strachu jest również w tym wypadku zastanawiające. Polecam konsultację z lekarzem psychiatrą, bądź psychologiem, który po osobistym kontakcie z Panią i uzyskaniem większej ilości szczegółów nt. Pani życia, będzie w stanie postawić trafną diagnozę. Powodzenia!!!

Witam, proszę udać się do innego specjalisty powiedzieć o swoich wątpliwościach i poprosić o dokładniejsze badania. Nie ma możliwości postawienia komukolwiek trafnej diagnozy poprzez opis objawów na forum.Pozdrawiam