Zdiagnozowanie nerwicy i ssanie w żołądku

Witam Mam zdiagnozowana nerwicę która objawia się częstym "ssaniem" w zoładku i spadkiem wagi. Zauwazyłam że organizm spala mi mięsnie i ciało zrobiło się zwiotczałe - w chwili obecnej jest mi ciągle zimno. Co robić w takiej sytuacji?

Pisze Pani, że ma zdiagnozowaną nerwicę, zatem rozumiem, że jest Pani pod opieką lekarza psychiatry lub też ma Pani za sobą taką konsultację. A czy z leczeniem farmakologicznym jest skojarzone leczenie psychoterapią? Objawy nerwicowe mogą mieć różną postać, mogą powodować różne objawy płynące z organizmu. Ważne jest, aby poza usuwaniem objawów zająć się także usuwaniem przyczyn Pani dolegliwości, które tkwią w sferze emocjonalnej (zazwyczaj objawy somatyczne są wyrazem istniejących objawów psychicznych, ukrytych emocji, które nie mają innej drogi wydostania się z ciała jak tylko przez objawy somatyczne - o ile oczywiście nie ma chorób somatycznych, które wyklucza się w badaniach medycznych). Ani leczenie farmakologiczne ani psychoterapeutyczne nie przynosi natychmiastowych rezultatów, potrzebny jest czas (u każdego inny), dlatego im szybciej podjęte leczenie tym szybciej można liczyć na poprawę (oczywiście bardzo tu upraszczam).

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, nerwica nie objawia sie ssaniem w zołądku i spadkiem wagi. Organizm wnerwicy nie spala mieśni. Moim zdaniem spotkała Pania jakas choroba i należy ja zidentyfikowac.
Gastroenterolog? Dobry...Bardzo dobry internista. Prosze te objawy wpiac na portalu abc ale w kategorii internista/choroby metaboliczne...
Nerwica daje somatyczne objawy ale nie niszczy w ten sposob organizmu.
Moim zdaniem moze miec Pani nerwice z powodu jakiejsc choroby.
Powodzenia!