Zdiagnozowanie padaczki a starania o dziecko

mam zdjagnozowana padaczke dosc niedawno ale lekow nie biore poniewaz lekarz postanowił jeszcze poczekac napady sa rzadkie jeden na 3lata. chcemy miec dziecko ale boimy sie co bedzie kiedy napady pojawia síe w ciazy i bedemusiala brac leki

Witam. Leki przeciwpadaczkowe są co prawda szkodliwe dla dziecka, dużo bardziej szkodliwe są jednak potencjalne napady drgawek. Jeśli napady występują u Pani tak rzadko ryzyko że będzie Pani musiała przyjmować leki jest minimalne. Proszę zasięgnąć opini prowadzącego Panią neurologa.