Zdiagnozowanie schizofrenii u przyszłego lekarza

Dzień dobry. Takie pytanie. Mój brat kończy właśnie studia na kierunku lekarskim. Jakiś miesiąc temu wyszedł ze szpitala psychiatrycznego z diagnozą schizofrenii. Czy jeśli wyjdzie to na jaw to może wylecieć z uczelni? A jeśli nie, to czy to bezpieczne żeby był w przyszłości lekarzem?

Dzień dobry,

Na pewno nikt brata nie wyrzuci z Uczelni, tak jak nikogo z np.: astmą nie wyrzuca się z Wydziału Lekarskiego.
Natomiast drugie pytanie jest bardzo ważne i dla samego brata i dla przyszłych pacjentów. Myślę też, że najlepiej POROZMAWIAĆ o takiej kwestii z LEKARZEM prowadzącym. Dużo zależy od tego jak brat będzie się leczył, i jak będzie reagował na stosowane leczenie. Może być tak, że brat będzie miał tylko 1/2 epizody w swoim życiu, a może też i o wiele więcej, co skutecznie może uniemożliwić mu wykonywanie zawodu. Być może fakt zachorowania zakończy się jedynie decyzją o zmianie wyboru specjalizacji (albo i NIE), a również i zmianą zawodu.
Proszę zapoznać się z tym wywiadem http://www.izba-lekarska.org.pl/439-lekarz_zawod_wysokiego_ryzyka