Zdiagnozowany łokieć tenisisty

Witam od maja mam zdiagnozowany okiec tenisity, Naproxen niepomagal, zastrzyk ze sterydow pomogl tymczasowo, do tego doszedl ten sam problem z ramieniem (diagnoza - subacromial bursitis przepraszam nie wiem jak to po polsku sie nazywa) naproxen niepomaga, zastrzyk ze sterydu tymczasowo pomogl, fizjoterapia porazka- bol nadgarstka gdy cwicze. do tego reka spuchnieta od 2 tyg, antybiotyk na zapalenie tkanki acznej, opuchniecie jest dalej. Ja juz nie mam sil i pomyslu co dalej, pomozcie Iza

Łokieć tenisisty to temat dla fizjoterapeuty. Najczęściej jest powiązany z podrażnieniem splotu barkowego występującym przy zespole górnego otworu piersiowego. Trzeba zacząć od ćwiczeń rozluźniających obręcz barkową i łopatkę. Potem należy rozluźnić mięśnie nadgarstka i rozprowadzić napięcie mięśni w obszarze przedramienia. Można łączyć z fizykoterapią. Sterydy mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc (uszkadzają chrząstkę stawową). Proszę się wybrać do dobrego fizjoterapeuty w Pani mieście. Powodzenia. Paweł Czarnocki