Zdiagnozowany obrzęk limfatyczny kończyny dolnej

Witam. Mam zdiagnozowany obrzęk limfatyczny kończyny dolnej. Niestety lekarz twierdzi,że nie ma żadnego leczenia,pończocha uciskowa i to wszystko. Czy rzeczywiście tak jest a co jak obrzęk będzie się powiększał?

Witam serdecznie, kompresjoterapia to podstawa i to w ramach kompleksowej terapii manualnej. Obrzęk nie będzie się powiększał jedynie przy zastosowaniu regularnej silnej kompresji - III klasa ucisku. Tak, bez kompresji słoniowacizna kończyny po latach jest niewykluczona. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog