Zdiagnozowana torbiel szyszynki: jakie leki nasenne mogę przyjmować?

Mam 22 lata, na bezsenność cierpię od 6 lat. Ostatnimi czasy (od jakichś dwóch lat) coraz mniej sypiam. Najczęściej zasypiam między 5-6 rano. Studiuję dziennie i niejednokrotnie nie jestem w stanie iść na poranne ćwiczenia. W październiku 2010 wykryto u mnie torbiel na szyszynce. Mimo iż nie znoszę faszerować się lekami, to obawiam się, że nie mam innego wyjścia. Co mogę przyjmować, aby zasnąć o przyzwoitej porze i móc wstać, jak normalny człowiek, rano?

Witam serdecznie.

W tej sytuacji polecam Ci konsultację u lekarza psychiatry. Specjalista może przepisać Ci leki nasenne nowej generacji, które pomogą wyregulować Twój sen. Przede wszystkim, należy ustalić przyczynę Twojej bezsenności (np. nieprawidłowe nawyki, depresja, napięcie i stres towarzyszący zasypianiu), a następnie - zastosować odpowiednie leczenie i postępowanie adekwatne do przyczyny.

Z pozdrowieniami.