Zdiagnozowany wrodzony przerost nadnerczy późno ujawniający się

Witam, rok temu zostal u mnie zdiagnozowany wrodzony przerost nadnerczy późno ujawniający sie. Wysoki kortyzol i 17OHprogesteron. Przyjmuje Pabidexametazon codziennie. Przytyłam ponad 20kg i mam problem z zrzuceniem zbednych kilogramów. Do tego jest wiele innych objawów tj. wypadanie włosów, trądzik, bóle brzucha itp ale najbardziej uciażliwy sa chyba nerwy i ta nadwaga.. Bardzo szybko sie denerwuje i wpadam w szał, nie jestem w stanie zapanować nad sobą. Co robic ? Dodatkowe badania ? Pozd Aga

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są najpewniej wynikiem działania niepożądanego stosowanych w terapii sterydów. Sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym. Być może możliwa będzie modyfikacja terapii, tj. zmiana sterydu lub zmniejszenie dawki.