Zdjęcia RTG zęba w 6. tygodniu ciąży

Witam! Mam pytanie do ginekologa. Jestem własnie prawie w 6 tygodniu ciąży. 2 tygodnie temu mialam robione rtg zęba ( na brzuchu mialam osłone z Pb) . Czy promieniowanie mogło uszkodzic zarodek? nie wiedzialam wtedy ze jestem w ciąży ;( prosze o odp

Witam serdecznie,
Jest to bardzo mało prawdopodobne - zdjęcia są punktowe i przy użyciu bardzo małej dawki. Jednak w miarę możliwości należy unikać wykonywania zdjęć radiologicznych w czasie ciąży.