Zdjęcie aparatu ortodontycznego po tygodniu

Zalozylam 5 dni temu aparat z klapkami ktory okazal sie wysoki o czym ortodonta mnie nie poinformowal pomimo moich wielu pytan.Ortodonta nie zgadza sie na wymienienie zamkow lecz zgadza sie na oddanie mi calkowitych kosztow po tym jak zdejmie aparat,lecz czy moje zeby po tygodniu w aparacie bezligaturowym z klapkami estetycznym nie uleglu przemieszczeniu i nie beda ie ruszac.Czy to jest bezpieczna dla zebow?wczesniej nosilam 4 gumki separacyjne przez tydzien aparat zostanie zdjety po tygodniu.

Pierwszy etap przemieszczania zębów polega na nieznacznym rozciągnięciu więzadeł utrzymujących zęby. Po zdjęciu aparatu zęby wrócą do poprzedniego położenia. Jako że przy aparatach samoligaturujących stosuje się bardzo delikatne, fizjologiczne siły, nie powinno być powodu do niepokoju.