Zdjęcie gipsu z nogi a rehabilitacja

Witam, dzisiaj zdjęto mi gips z lewej nogi - miałam skręcenie stawu skokowego II stopnia. Teraz rodzi się pytanie: czy powinnam zapisać się na fizjoterapię/rehabilitację, czy można domowymi sposobami przywrócić wystarczającą sprawność? I czy już od dzisiaj mogę zacząć sama ćwiczyć nogę? Zależy mi, by w jak największym stopniu przywrócić sprawność kostki. A może mam poczekać i smarować maściami typu Altacet? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Dzień dobry,
jesli zależy Pani na pełnej sprawności, to radziłbym skorzystać z usług fizjoterapeuty. Mam tu na myśli terapię manualną, nie fizykoterapię. Raz skręcony staw, to większe prawdopodobieństwo ponownego urazu, a przy braku odpowiedniej rehabilitacji ryzyko to znacznie wzrasta.
pozdrawiam