Zdjęcie mostu protetycznego

Witam ponownie. Jeszcze pytanie nt. Most protetyczny osadzony tymczasowo- problem ze ściągnięciem: czy można próbować ściągnąć most z tej jedynki przez rozwiercenie (podpowiedż dr. Kiec) jeśli ząb jest rozchwiany? Ponadto po wczorajszym ponownym obstukiwaniu ząb jest dziwny, dzisiaj lekko reaguje na gorące. Czy mój przypadek jest spowodowany błędem lekarza?

Witam ponownie. Właśnie dlatego poradziłem rozwiercenie i zastosowanie dźwigni włożonej w otwór i podważanie z jednoczesnym stabilizowaniem zęba. Ząb przy zbijaniu może zostać zwichnięty a nawet wybitny. Ząb może wymagać leczenia kanałowego jeśli obiawy nie miną zaleciłbym środki przeciwzapalne np. Ibuprofen, mefacit, żeby zmniejszyć obrzęk wokół korzenia. Metoda wypróbowana, ale czasem trzeba zniszczyć koronę całkowicie i zachować zęba. Pozdrawiam