Zdjęcie RTG górnej szczęki

http://zapodaj.net/99060d040cc0a.jpg.html Byłam u dentysty i miałam problem od szóstki lewe górne zęby i lekarz zleciła mi i robiła RTG pantomogr.Lekarz dentysty bada zdjecie pan.. i lekarz powiedziała mi ze musze isc na konsult.laryngologiczną.Które rysowałam strzałka zatoki.Czy to jest dna zatoki szczekowy czy jest mozliwe od zęby?Co znaczy ?

Aleksander Ropielewski

Korzeń zęba jest w zatoce szczękowej i dolegliwości z nim związane mogą pochodzić z zatoki, dlatego wskazana jest konsultacja laryngologiczna. Nie mogę wypowiedzieć się bardziej szczegółowo, ponieważ mam za mało informacji klinicznych.