Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdjęcie RTG górnej szczęki

http://zapodaj.net/99060d040cc0a.jpg.html Byłam u dentysty i miałam problem od szóstki lewe górne zęby i lekarz zleciła mi i robiła RTG pantomogr.Lekarz dentysty bada zdjecie pan.. i lekarz powiedziała mi ze musze isc na konsult.laryngologiczną.Które rysowałam strzałka zatoki.Czy to jest dna zatoki szczekowy czy jest mozliwe od zęby?Co znaczy ?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Korzeń zęba jest w zatoce szczękowej i dolegliwości z nim związane mogą pochodzić z zatoki, dlatego wskazana jest konsultacja laryngologiczna. Nie mogę wypowiedzieć się bardziej szczegółowo, ponieważ mam za mało informacji klinicznych.

0

Miejsce,które Pani wskazała,to zachyłek zatoki szczękowej,a rzutujący się tam korzeń podniebienny pierwszego zęba trzonowego wcale nie musi tkwić w świetle zatoki..aby to sprawdzić należy wykonać RTG/RVG w innej projekcji.Widać jedynie,że wokół niego jest poszerzona szpara ozębnej.

0

To co pokazuje strzałka to podniebienie, które na zdjęciu pantomograficznym rzutuje się na światło zatoki szczękowej. Jeśli boli Panią ząb, to najpierw trzeba zająć się zębem, nie zatoką. Zatoki nie dają takich dolegliwości bólowych jak zęby.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy