Zdjęcie RTG płuc u 61-latki

Witam, bardzo proszę o interpretację zdjęcia RTG: W polu dolnym L pluca nadprzeponowo niewielkie pasmowate zacienienie niedodmowo bliznowate. Poza tym pola plucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty p-ż wolne. Sylwetka serca niepowiększona. Bardzo się denerwuję tym wynikiem.Proszę o odpowiedz.

Witam serdecznie,

Taki opis badania może świadczyć o przebytym stanie zapalnym. Postawienie rozpoznania należy do lekarza. Proszę się nie denerwować tylko udać do lekarza zlecającego badanie lub pulmonologa w celu konsultacji.

Pozdrawiam.