Zdjęcie RTG płuc u 61-latki
Witam, bardzo proszę o interpretację zdjęcia RTG: W polu dolnym L pluca nadprzeponowo niewielkie pasmowate zacienienie niedodmowo bliznowate. Poza tym pola plucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty p-ż wolne. Sylwetka serca niepowiększona. Bardzo się denerwuję tym wynikiem.Proszę o odpowiedz.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Taki opis badania może świadczyć o przebytym stanie zapalnym. Postawienie rozpoznania należy do lekarza. Proszę się nie denerwować tylko udać do lekarza zlecającego badanie lub pulmonologa w celu konsultacji.
Pozdrawiam.