Zdjęcie RTG płuc u osoby palącej a gruźlica

Witam serdecznie Mam pytanie dotyczące mojego zdjęcia rtg pluc Napisano w nim wzmozony rysunek śródmiąższowy miejscami z cieniami drobnoguzkowatymi.Pozostale parametry prawidlowe i w normie.Badanie zostalo wykonane z powodu kontaktu z osobą chorą na gruzlicę. Mam 42 lata jestem osoba palącą.Czy to znaczy że mam nowotwór lub grużlicę.Bardzo dziękuję za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.