Zdjęcie usztywnienia gipsowego po 3. tygodniach od złamania kości strzałkowej

witam, 29 czerwca złamałem kość strzałkową (dokładnie podgłowowe złamanie strzałki izolowane) i miałem założoną szynę gipsową. Podczas wizyty po 3 tygodniach tj. 21 lipca lekarz zalecił zdjęcie usztywnienia gipsowego - czy to nie za wcześnie jak na złamanie kości.? Jest to uraz pod kolanem czy nie należy zrobić jakiś badań np. na tkanki miękkie np. USG podudzia czy coś podobnego.?

Prosze Pana. Jezel idoszło do izolowanego złąmania podgłowowego strzałki, i NIC nie wydarzyło się w stawie skokowym (co zawsze warto skontrolowac zdjeciem RTG) - to zdjecie opatrunku gispowego jest bardzo badbradecyzja. Takirodzaj złamanie mozna leczyc bez unieruchomienia.
Oczywiscie kończynę należy oszczędzać i nie forsowac jej przez okres ok 6 tyg - 3 miesiecy w zaleznosci od wystewpujacych dolegliwosci bólowych