Zdolności jasnowidzenia a schizofrenia

Dostałem zdolnosci 6 zmyslu , jasnowidzenie, przepowiadanie przeszlosci itp nawet przez syntezje, niewiem czy nie mam nawet Hyperthymesia . mozna powiedziec ze zrobilo ze mnie savanta teraz mam 17 lat , wczesniej nigdy nie mialem takich zdolnosci , czy to moze byc schizofrenia?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witaj! Nikt przez Internet Cię nie zdiagnozuje i nie może stwierdzić, czy cierpisz na zaburzenia z grupy schizofrenii. Niemniej jednak objawy, o których piszesz – hipermnezja, prekognicja, jasnowidzenie – ocierają się o parapsychologię. W sposób naukowy nie można dowieść istnienia tych zjawisk. Piszesz o zespole sawanta. Czy cierpisz na jakieś choroby, którym jednocześnie towarzyszą wybitne umiejętności? Uważam, że powinieneś porozmawiać z kimś dorosłym (rodzicami, opiekunami) o swoich symptomach i razem powinniście skonsultować się ze specjalistą. Lekarz psychiatra podczas bezpośredniej wizyty będzie miał szansę rzetelnie Cię zdiagnozować. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Zachęcam do podjęcia konsultacji z lekarzem psychiatrą, który po badaniu i wywiadzie, będzie mógł zdiagnozować opisane objawy i w razie potrzeby skierować na odpowiednie leczenie.