Zdrada 13 lat po ślubie i przeprosiny męża

Witam Jestem 14 lat po ślubie do września ubiegłego roku myślałam że jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. We wrzesniu przeczytałam wiadomość od jakiejś kobiety ( Może byśmy się kiedyś spotkali ) gdy zapytałam się męża kto tk jest powiedział że tylko kumpela z dawnych lat. W listopadzie przyznał się że nmie z nią zdradził w naszym mieszkaniu. 10 lat temu też dostał od niej wiadomość ( Jak będziemy mieli rodziny to dalej będziemy się spotykać).Znają się 20 lat. Mąż przeprasza, żałuję ale ja niewiem?

Niestety, ale zdrada boli i dotyka głęboko. Rodzi wątpliwości i sieje niepewność. Niewielu jest takich, którzy szybko potrafią się z nią uporać, a nawet zepchnąć jako coś nieistotnego. Zazwyczaj bardziej dotyka oczywiście zdradzonego, niż zdradzającego. Potrzeba czasu, dobrej woli, nowych doświadczeń, a czasem i terapii dla dwojga, by się z nią uporać. To, że Pani nie wie jak sobie z tym poradzić jest naturalne. Nie ma dobrej podpowiedzi. Od Pani i męża zależeć będzie czy ma być podstawą rozstania czy raczej trudnością, którą uda się Wam pokonać, zawalczyć o związek. Powodzenia

Pani zaufanie zostało bardzo mocno zachwiane. I jest to absolutnie naturalna reakcja w tak trudnych sytuacjach. Przeprosiny męża to jedno, ale konkretne czyny - to drugie. Wydaje mi się, że teraz potrzebuje Pani i oczekuje konkretnych zachowań ze strony męża tak, aby Pani zaufanie było powoli odbudowywane. Pytanie - jakie mają być te konkretne zachowania? Co da Pani poczucie bezpieczeństwa, które zostało Pani nagle odebrane? Proszę się nad tym zastanowić.
Sytuacja zdrady jest niezmiernie trudna i być może będzie Wam potrzebna pomoc z zewnątrz. Porady i wspracia możecie poszukiwać u psychoterapeuty par i małżeństw. Pozdrawiam.