Zdrada a związek z alkoholikiem

pisalam wam rowniez ze zdradzilam mojego partnera i zaluje bardzo bo kocham go ale jestem juz wyczerpana psychicznie i chce stabilnego zwiazku w styczniu chcemy wziasc slub. moj partner leczy sie na chorobe alkoholowa a moze te jego fantazie to nawroty choroby i chec picia bo ostatnio zapil juz dwa razy. jest dobrym czlowiekiem ma duzo ciepla milosci moje corki tez sa za nim ale co zrobic jak mu wytlumaczyc ze razem mozemy w lozku robic rozne cuda jakie tylko bedzie chcial i ze chce meza

witam,
nie bardzo rozumiem czego Pani oczekuje pisząc tutaj. Przyszły mąż jest alkoholikiem, Pani zdradziła partnera bo nie czuje się Pani usatysfakcjonowana z relacji jaką tworzycie. Radziłabym pójść gdzieś do psychologa/ psychoterapeuty by przyglądnąć się Pani uczuciom, potrzebom i motywacji do zawarcia związku mimo wielu sprzecznych uczuć ( do których ma Pani prawo!)

pozdrawiam i życzę spokoju

Pytanie czy kiedy już pojawia się tyle wątpliwości, trudności w utrzymaniu abstynencji partnera, zdrada, to czy można mówić o stabilnym związku?
Być może potrzebują Państwo więcej czasu na poprawę relacji, prace na komunikacją, bliskością, zaangażowaniem w relacji? Może warto w tym kontekście pomyśleć o terapii par i małżeństw?